Golf & country klub Kranj

Zaključni memorial ni  turnir na Brdu

03.10.2017

Prijateljsko srečanje  G&C kluba Kranj in Olimje, Diners Smlednik

V soboto  30. septembra 2017 smo v lepem sončnem vremenu zbrali  na golf igrišču Diners ...

pdfStatut Golf & country kluba Kranj (.PDF 3.2MB)

O klubu

Golf&country klub Kranj (v nadaljevanju: klub) je skupina zagnanih kranjskih golfistov ustanovila kot odziv na takratno eksluzivnost blejskih klubov. Klub je bil ustanovljen na ustanovni skupščini 15.septembra 1998, na kateri je sprejel statut kluba in za prvega predsednika izvolil Franca Rutarja. Ustanovitelji so takoj organizirali začetni tečaj za pridobitev dovoljenja za igro tistih članov, ki so bili začetniki.

Klub je v prvih letih razvil živahno klubsko dejavnost z namenom igranja golfa, druženja, nabavil je kar nekaj vadbenih kompletov, organiziral tekmovavanja, izlete in drugo. Klub je imel ob ustanovitvi ambicijo izgradnje igrišča na Brdu oz. v okolici Brda, iz teh ambicij je dejansko ob razumevanju protokolarnega kompleksa Brdo nastalo vadbišče ob hipodromu, kjer je to še danes v zadovoljstvo vseh članov. Klub ima v prostorih ob vadbišču na razpolago posebno sobo za potrebe kluba, pa tudi za sestajanje članov in upravnega odbora. Klub se je v nekaj letih številčno okrepil, vsako leto organiziral tečaje za nove člane in se uveljavil v slovenskem golfskem prostoru. Po nekaj letih vodenja je predsedovanje kluba prevzel Božo Dolenc, za njim pa  Slavko Erzar. Na skupščini marca 2013 je bil za predsednika kluba izvoljen Teodor Žepič, ki je vodil klub do leta 2015. V letu 2015 pa je bil na skupščini za predsednika ponovno izvoljen Slavko Erzar.

Danes je v klub včlanjenih preko 75 članov in članic, med njimi so tudi najmlajši, ki zelo redno vadijo in predstavljajo tisto tekmovalno bazo, katero potrebuje vsak klub za svoj razvoj. Člani kluba redno nastopajo v različnih ligah, največ v Gorenjski golf ligi, zatem v obeh seniorskih ligah, moški in ženski, mladi v juniorski ligi. Klub vsako leto organizira prvenstvo kluba po posameznih kategorijah, organizira Odprto prvenstvo Kranja pod pokroviteljstvom župana in Jesensko srečanje članov s tekmo na Bledu.

Bled in njegova igrišča so matično igrišče kluba, saj imamo kot pridruženi člani popuste na teh igriščih. Že tradicionalno se člani klub a srečujemo na klubskem pikniku po končanem klubskem prvenstvu na Brdu pod kozolcem, dobivamo pa se tudi na organiziranih srečanjih z drugimi klubi (Olimlje, Arboretum in drugimi).

Upravni odbor kluba je sestavljen  in sicer poleg predsednika je v njem:
  • Slavko Erzar kot predsednik,
  • Iztok Kraševec kot podpredsednik,
  • Breda Podgoršek  tajnica kluba,
  • Alenka Erzar Žepič kot vodja sekcije mladih, ter člani:
  • Aleksander Stare in
  • Majda Ficko.
  • Disciplinska komisija:  Franc Šifkovič, Iztok Kraševec in Emil Renato Grohar
  • Nadzorni svet: Janez Hafner, Branko Mesec in Marija Mohorič
Klub se običajno enkrat letno sestane na rednem letnem občnem zboru, na katerem pregleda preteklo poslovanje in delovanje kluba ter sprejme temeljne letne usmeritve. Klub v svoji dolgoročni politiki razvoja nima ambicij postati masovni klub, temveč mu je za izhodišče druženje članov, dobro medsebojno razumevanje vseh, na daljši rok pa tudi doseganje solidnih rezultatov v tej lepi rekreativni dejavnosti.

Klub poleg tega organizira za člane igranje golfa v sosednjih državah, zlasti v Italiji, kjer so pogoji za igranje golfa v zimski sezoni. Tako gremo letos na dvodnevni izlet v Benetke, prihodnje leto pa načrtujemo igranje golfa v Turčiji v Beleku, kjer je letos januarja kar nekaj naših članov uživalo na prelepih igriščih Beleka. Klub bo letos ponovno organiziral začetni tečaj golfa na vadbišču Brdo, vsem članom pa bo na razpolago enkrat oz. dvakrat mesečno profesionalni učitelj golfa.

V klub pristopite s plačilom letne članarine in izpolnitvijo pristopne izjave.
docGolf klub Kranj - pristopna_izjava (.doc 25KB)
Pristopno izjavo izpolnite, natisnite ter podpišite in nam jo vrnite po lektronski pošti na golf.kranj@gmail.com.

S postavitvijo spletnih strani kluba bomo po novem vsa obvestila objavili na spletu, vsi člani pa so vabljeni k sodelovanju na spletu v rubriki Član članu, kjer je dobrodošel vsak vaš prispevek - seveda tudi z vašimi fotografijami s tekmovanj ali dogodkov. Vabljeni!